OĞLU VERGİ VƏ POLİSƏ HÜCUM ÇƏKƏN, yaxud DAİRƏ İLƏ BAĞI OLMAYANLAR - YAP-ın şans verdiyi qalmaqallı deputatlar və yeni simalar... - SİYAHI

yap123

Xəbər verdiyimiz kimi, Yeni Azərbaycan Partiyası parlament seçkilərində namizədliyi irəli sürülən üzvlərin siyahısını açıqlayıb.

 

Mia.az xəbər verir ki, siyahıda parlamentin buraxılmasına səs vermiş xeyli deputatlarla yanaşı, adı ilk dəfə deputatlığa iddialı olanlar da var. Bununla yanaşı, hakim partiya budəfəki seçki siyahında ötən seçkilərdə dəstək verdiyi çox az deputatı kənarda saxlayıb.

 

Digər diqqətçəkən məqam isə bu ilin avqust ayında Lerikdə - Relax-da vergi və polis əməkdaşlarının qanuni fəaliyyətinə mane olmaqla yetinməyib, onalara hücum edən şəxslərin başında duran və buna görə, oğlu daxil olmaqla, bir neçə nəfərin həsbs olunduğu sensasion hadisədə adı hallanan deputat İqbal Məmmədovun YAP-ın siyahında olması birmənalı qarşılanmayıb.

 

Həmçinin, cəmiyyətdə müsbət qəbul olunmayan, adətən adları qalmaqallı məsələlərdə halllanan xeyli deputatın da yenidən YAP-ın siyahısı ilə seçkiyə qatılması da siyasi kluarlarda etirazlar doğurub. Digər yandan, YAP-ın bəzi dairələr üzrə irəli sürdüyü namizədlərin həmin rayonlarla heç bir bağının olmaması da təəccüb yaradıb.

 

Məsələn, Cəbrayıldan Bəxtiyar Sadıqovun, Ağdamdan Aqiyyə Naxçıvanlının, Saatlıdan Əhliman Əmiraslanovla Əziz Ələkbərlinin və s.

 

Mia.az olaraq, bunlara şərh vermədən, YAP-ın yenidən şans tanıdığı deputatların siyahısı ilə yanaşı, adları ilk dəfə siyahıya daxil olunan namizədləri təqdim edirik:

 

Siyahıdakı deputatların adları ilə tanış olun:

 

Talıbov Vasif Yusif oğlu

Həbibbəyli İsa Əkbər oğlu

İbrahimov Eldar Rza oğlu

Novruzov Siyavuş Dünyamalı oğlu

Həmzəyeva Ülviyyə Tapdıq qızı

Qafarov Kamaləddin Nəsrəddin oğlu

Hüseynov Aydın Nəsir oğlu

Məmmədov Hikmət Baba oğlu

İbrahimqızı Məlahət İbrahim qızı

Vəliyeva Sədaqət Süleyman qızı

Fətəliyeva Sevinc Həbib qızı

Mirələmov Hüseynbala Fazil oğlu

Zabelin Mixail Yuryeviç

Kərimzadə Pərvin Orxan qızı

Həmzəyev Naqif Ələşrəf oğlu

Mirkişili Tahir Famil oğlu

Əsədov Oqtay Sabir oğlu

Mirzəzadə Aydın Böyükkişi oğlu

Hüseynov Əli Məhəmməd oğlu

Badamov Azər Camal oğlu

Əmiraslanov Əhliman Tapdıq oğlu

Həsənov Malik Əvəz oğlu

Nəsirov Elman Xudam oğlu

Rəcəbli Hadı Musa oğlu

Paşazadə Cavanşir Hümmət oğlu

Əsgərov Ziyafət Abbas oğlu

Mahmudov Rəşad Məmmədqulu oğlu

Məmmədov İqbal Nəriman oğlu

İsmayılov Şahin Əmir oğlu

Rzayev Tahir Musa oğlu

Osmanov Cavid Həmid oğlu

Vəliyev Ağalar İsrəfil oğlu

Qafarova Sahibə Əli qızı

Seyidov Səməd İsmayıl oğlu

Cəfərov Nizami Qulu oğlu

Məhəməliyev Nəsib Məhəmməd oğlu

Əliyeva Kamilə Əliağa qızı

Naxçıvanlı Aqiyə Həbib qızı

Sadıqov Bəxtiyar Yusif oğlu

Məmmədov Elman Camal oğlu

İsmayılov İmamverdi İbiş oğlu

Rauf Asif oğlu Əliyev

Məmmədov İlham Kazım oğlu

Eldəniz Adil oğlu Səlimov

Kamran Fərhad oğlu Bayramov

Hüseynova Sevinc Əmirəhməd qızı

Mahir Tapdıq oğlu Abbaszadə

 

Aşağıda təqdim edəcəyimiz Yeni Azərbaycan Partiyasnın deputatlığa namizəd siyahısında qalan namizədlər isə indiyə qədər deputat olmayıblar. Söz yox ki, bunların çoxu bitərəf, yaxud müxalifət adı ilə parlamentdə görmək istənilən namizədlərə maneə törətməmək üçün meydana çıxarılıb. Hər halda ötən seçkilərin təcrübəsi və cəmiyyətdə dolaşan xəbərlər bu qənaəti qüvvətləndirir:

 

Yəni onlar yeni simalar hesab olunsa da, YAP-ın əslində, seçkidə onlaar dəstək verməyəcəyi sirr deyil:

 

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

Quliyev Cəbi Hüseyn oğlu

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

Əliyarlı Kübra Məhəmməd qızı

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

Əliyev Anar Məmməd oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

Xasiyeva Səbinə Səməd qızı

14 saylı Xəzər seçki dairəsi

Əhmədova Şəfəq Firudin qızı

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

Nağıyev Rauf Nəriman oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

Səfərov İlham İlyas oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

Allahverdiyev Elnur Marat oğlu

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

Rzayev Xudaqulu Əhəd oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

Allahyarlı Nihad Vüqar oğlu

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

Hüseynov Sərraf Balaxan oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

Rəhimov Elnur Fidail oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

Mustafayev Elnur Elşad oğlu

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

Hacıyeva Afaq Şirzad qızı

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

Salahzadə Əliabbas Qalib oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

Cabbarova Xatirə Qılman qızı

29 saylı Səbail seçki dairəsi

Hüseynova Aytən Arif qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

Ağcayev Nizaməddin Fərhad oğlu

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

Həsənova Afət Əbil qızı

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

Əliyev Turan Adil oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

Rzayev Kənan Əfqan oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

Cəfərov Müşviq Cəfər oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

Hüseynova Hicran Kamran qızı

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

Hacıyev Emin Məcid oğlu

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi

Məmmədov Müşviq Fazil oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

Quliyev Azər Əli oğlu

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi

Mikayılov Elman Elxan oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi

Şeydayeva Aysel Balasultan qızı

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

Bayramlı Habil Laçın oğlu

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

Qurbanov Sadiq Haqverdi oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

Mərdanov Kənan Zeynal oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

Qəribov Nizami İsməli oğlu

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

Ələskərov Saleh Adil oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi

Hacıyev Rəşad Əzizağa oğlu

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

Axundov Etibar Əkrəm oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

Sadıqova Gültəkin Zakir qızı

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

Ələkbərli Əziz Yusif oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

Cəfərov Kamal Xaqani oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

Məmmədov Ramin Ələmşah oğlu

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

Şahbazova Səyalə Əhmədağa qızı

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

Sadıqov Etibar Sadıq oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

Məmmədov Məşhur Şahbaz oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

İsgəndərov Anar Camal oğlu

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

Əliyev Sərvər Məlikməmməd oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

Bağırov Güloğlan Baloğlan oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi

Əzimov Nazim Abdulrəhim oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

Muradov Rüfət Ehtiram oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

Rəhimov Rəşad Akif oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

Məmmədova Svetlana Gəray qızı

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

Lazımov Arif Hacımurad oğlu

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

Muradov Zaur Fazil oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

Hüseynov Əli Abbas oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

Hacıyeva Ləman Amil qızı

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

Şükürov Rəşad Əlibala oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi

Həsən Ramil Sahib oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

Əhmədov Urfan Nizaməddin oğlu

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

Yıldırım Fatma Vidadi qızı

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

Məmmədov Qnyaz Vəli oğlu

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

Əsədov Eldar Garay oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

Məmmədov Anar İlyas oğlu

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

Həsənov Nurlan İrfan oğlu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

Mirbəşiroğlu Elşad Mirbəşir oğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

Səfərov Nizami Abdulla oğlu

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

Məhərrəmova Elnarə Səməndər qızı

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

Hüseynova Məhəbbət Müsəllim qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

Tağıyev Niyazi Yusif oğlu

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

Bayramov Bəhruz Qurban oğlu

112 saylı Qax seçki dairəsi

Əfəndi Mahir Qalib oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

İskəndərov Vüqar Yapon oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

İsmayılova Südabər Şöyüb qızı

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

Həsənov Rahim Rafiq oğlu

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

Əliyev Samir Ramiq oğlu

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

Muradov Farid Mustafa oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

Məmmədov Ceyhun Valeh oğlu

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

Məmmədov Aqil Sadiq oğlu

 

MİA.AZ

Əlaqəli xəbərlər